Výzkumný zájem o činnost SPAE

24.06.2016 11:50

Dobrý den,

dovoluji si Vás oslovit v souvislosti se svým etnografickým výzkumem atopického ekzému, který dělám v rámci doktorského studia obecné antropologie na Fakultě humanitních studií UK v Praze.

 
Předmětem mého výzkumu jsou praktiky, které se týkají atopického ekzému - zajímají mě jednak záležitosti každodenního zacházení s vlastním ekzémem a dále léčebné postupy (které vycházejí jednak z léčby prostředky klasické medicíny/biomedicíny, ale také alternativní léčebné postupy, používání kosmetických přípravků a další "z vlastní kuchyně" člověka trpícího atopickým ekzémem).
 
Hlavními metodami mého výzkumu jsou rozhovory s lidmi, kteří AE trpí, ale také rozhovory s dermatology a dalšími aktéry. Podstatnou složkou mého zkoumání je i zúčastněné  pozorování a účast na podstatných událostech/činnostech týkajících se atopického ekzému.
 
Pochopení činnosti SPAE mi přijde velmi podstatné pro pochopení toho, jak se to s atopickým ekzémem má v současné České republice a bylo by mi velkým potěšením, pokud bych s Vámi mohla navázat spolupráci.
 
Tu si představuji formou účasti na aktivitách spolku, rozhovory s členy spolku, kteří by byli ochotni se mnou sdílet svoji zkušenost a případně snad také přispět k tomu, co jste si stanovili jako účel existence spolku.
 
Jelikož jsem sama atopička, můj zájem se stát členkou spolku je v neposlední řadě také osobní a ráda bych si rozšířila obzory v tom, jak s AE žít lépe.

Při svém výzkumu se držím etických zásad etnografického výzkumu, což znamená zejména anonymizaci a tudíž ochranu soukromí těch, kdo na výzkumu participují.
 
Byla bych moc ráda, kdybych se mohla sejít s Vámi nebo některým z Vašich zástupců a případně probrat podrobnosti a možnosti mé spolupráce se SPAE.
 
Děkuji předem za vstřícnost
Přeji příjemný den
Mgr. Eva Rebendová
FHS UK
+605894609

Kontakt

SPAE ČR Rybná 682/14
110 05 Praha 1
Mobil: 607 916 860 spae@cbox.cz