Ostrava :

Akce klubu SPAE Ostrava :

Rok 2021 :

Srpen....      Grilování / Brušperk /
 

*CVČ  - Centrum volného času*

 

Proběhlo :

 

Ostrava v Piešťanech 2020 leden.docx (14732)

 

Ostrava - Mikuláš 2019.odt (11889)

 

Akce Lipová 2019 klub Ostrava.docx (13453)

 

Žolík v Ostravě 27.4.2019.docx (12063)

 

Žolíkový turnaj - Ostrava.docx (12918)

 

Spae Ostrava v lázních Piešťany.docx (13431)

 

Můj pobyt v lázních (Dáša Neníčková).docx (15795)

 

Víkend u našeho člena na Šumavě.docx (13482)

 

Dne 11.2.2017 proběhla výroční členská schůze v Ostrava „ u BOŘÍKA „ , sešla se dvacítka členů, po dobré večeři jsme se rozešli domů.    Už se těšíme na další akce KLUBU SPAE OSTRAVA

 

Dne 11.docx (377005)

 

Mikuláš SPAE

V sobotu 27.11.2016 jsme s kamarády ze SPAE prožili společně v příjemném prostředí klubovny na Novém Světě, nejdřív už dopoledne přednáška o zdraví a přírodních produktech po té oběd, vynikající zabijačkové pochoutky a zelí, pak, volná zábava vyplněna soutěžemi, tombolou a střelbou na figurky a na konec přišel Mikuláš a také delegace pražského vedení a klubu SPAE prožili jsme opět společně krásný den s plnými stoly pochoutek připravených našimi ženami a místním řezníkem, za který třeba poděkovat všem co se podíleli na jeho realizaci, opravdu bylo skvěle už se těším na další akci, ale ta bude až v lednu.  Pavel Mucha

 

 

Výlet na zámek Raduň.docx (13310)

 

SPAE Ostrava v Lípová lázně 2016.docx (14319)

Vaječin1 2016.docx (14318)

SPAE Ostrava opět v Podhájské.

V Podhájské je všechno príma, každý si to tam užívá. Super ubytování, krásné počasí, výborné jídlo a skvělá zmrzlina. Týden utekl jako voda, za rok tam pojedem znova . Kubienová Růža

Pobyt v lázních O.N.V.  - Dáša Neničková    Pobyt v.docx (14089)

Víkend v Ostrožské Nové Vsi.      Víkend v.docx (13230)

Do lázní O.N.V.se jezdím úspěšně léčit již několik let.V těchto lázních se léčí pohybové ústrojí a v posledních létech také kožní problémy.Členové ostravského klubu SPAE mě letos opět přijeli navštívit a užili si krásný víkendový pobyt.Měli možnost prohlédnout si lázně,vyslechnout si „lázeňské zpívání „navštívit vinný sklípek a večer posedět u táboráku s kytarou.  Všem se moc líbilo.             Neničková Dáša

 

Mikulášská nadílka 33.docx (11077)

Mikulášská nadílka

Naše tradiční Mikulášská nadílka se konala dne  28.11.2O15 v Hnojníku.

Schůzi zahájila předsedkyně SPAE Ostrava , zhodnotily se všechny akce, které se uskutečnily v letošním roce, byli představeni tři noví členové klubu.

V roce 2015 byly uskutečněny také dva léčebné,zahraniční pobyty a to v Chorvatsku a Maďarsku,

všem zúčastněným se velmi tylo pobyty líbily. Velký dík patří Hance Přikrylové za vzornou organizací.

Byl přečten plán akcí na první pololetí 2016 a členové vznesli návrhy na naše další vydařené akce. Manažer z firmy nám přednesl přednášku přírodního mýdla z řepkového oleje , BOŽSKÝ KVĚT, členové si mohli zakoupit tyto výrobky.

Po bohatém občerstvení přišel Mikuláš s dárečkem.

Závěr večera patřil Pavlovi Muchovi a jeho kytaře.

 

 

Ostrava jde na Lysou.

My v Ostravě nesedíme, Lysou horu pokoříme!

No tak jsme se domluvili, na hory se vypravili.

Sedli jsme si na chviličku, dali kafe u Veličků,

a ti , co nebojí se hor, vydali se na vrchol.

Všechno jsme to fotili, hezky jsme si užili.

Beskydy jsou hory krásné, kdo je vidí, každý žasne.

A ten, kdo má hory rád, at´se příjde podívat !!!

Neničková Dáša

 

Akce Bruntál

Dne 26.9.2015 jsme navštívili město Bruntál. Na nádraží nás srdečně přivítal dlouholetý člen Mirek Hoško, který bydlí v nedalekých Dětřechovicích.

Zašli jsme si prohlédnout nejvýznamnější památku nejen města, ale i regionu, kterým je zámek, vznikl ve 2. polovině 16. století přestavbou původního městského hradu z konce 15. století .

Pak následoval oběd, abychom se posilnili na turnaj v bowlingu. První místo získala naše členka Alenka Svobodová.

Počasí bylo to pravé podzimní , sluníčko svítilo a po bowlingu jsme se rozjeli vláčkem do svých domovů.

Byl to velmi příjemně strávený den.

Stanislava Hrnčířová

 

Víkend v Lázních Ostrožská Nová Ves.

V sirnatých lázních O.N.V.se léčí hlavně pohybové ústrojí,ale několik posledních let také kožní problémy.Jelikož jsem v měsíci květnu do těchto lázní nastoupila na léčení,skupina členů ostravského klubu SPAE přijela na návštěvu.Společně jsme si prohlédli lázně,vykoupali v bazénu,prošli parkem a navštívili lázeňskou kolonádu, kde se právě konalo „lázeňské zpívání“ na které přijely soubory z okolních měst a vesnic.Tato akce byla spojena s ochutnávkou vín.Večery jsme trávili posezením u dobrého vínka a zpěvem u kytary.Počasí nám přálo,sluníčko svítilo všechny tři dny,a nikomu se nechtělo odjíždět.Domluvili jsme se,že příští rok tento pobyt opět zopakujeme.    Neničková Dáša

 

Členská schůze SPAE Ostrava.  

Již vice než 10 let máme prosincovou členskou schůzi spojenou s mikulášskou nadilkou.

Stejně tomu bylo i letos,kdy se sešla téměř třicitka členů.Schůzi zahájila předsedkyně a přečetla zprávu o činnosti našeho klubu v roce 2014  a seznámila nás s předběžným plánem  akci na rok 2015.Poté následovala diskuze a pak již přišel Mikuláš v doprovodu anděla a čerta.Všichni dostali vánočni perniček a vtipný dárek.Pak již následovalo přijemné posezeni s pisničkami u kytary a konzumace občerstveni  které připravily naše členky.S přánim hezkých svátku jsme se rozešli do svých domovů.

                                                                                  Neničková Dáša

 

Návštěva Prahy

Dne 3- 5. 10. 2014 uskutečnil KLUB SPAE Ostrava výlet do našeho hlavního města Prahy.

Vyjeli jsme z Ostravy brzy ráno , abychom v Praze využili každou minutku.

Na hlavním nádraží v Praze nás čekali naši kamarádi z pražského klubu, což bylo velice příjemné.

Poté jsme se ubytovali a ihned vyrazili směr Vyšehrad, který návštěvníkům poskytuje jedno z nejkrásnějších panoramat , klidné zastavení a odpočinek v parcích, podněcující pozitivní naladění pro kulturní a duchovní záležitosti. Navštívili jsme Vyšehradský hřbitov, který je od 19 .století pohřebištěm nejznámějších českých osobností.

Večer jsme se srdečně pobavili u skleničky vínka.

Druhý den jsme vyrazili na Petřín, lanovkou jsme vyjeli až k rozhledně, procházkou jsme prošli zahradami až k Pražskému hradu, který je nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí. Na Pražském hradě jsou uchovány korunovační klenoty, pozůstatky českých králů, vzácné křesťanské relikvie, umělecké poklady a také historické dokumenty.

Pražský hrad je tedy zhmotněním historické tradice českého státu, spojení současnosti s minulosti.

Pokračovali jsme procházkou na Karlův most, který je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze. Karlův most spojuje Staré Město s Malou Stranou, původně se mu říkalo "kamenný" .

Večer proběhl opět posezením s našimi pražskými přáteli.

Třetí den jsme navštívili Kampu - romantika v centru Prahy.

Kampa vznikla pomoci umělého vodního náhonu pro mlýny. Návštěvníci toto místo vyhledávají pro klidné procházky v romantických zákoutích Prahy a pro možnost prohlednutí kulturních a historických památek. Severní část ostrova, u toku Čertovky , je nazývám Pražské Benátky.

Byly to v Praze krásné tři dny a jistě se rádi sem vrátíme a prohlédneme další zákoutí a při té příležitosti navštívíme naše přátele z KLUBU SPAE Praha.

Věřím, že výlet se všem moc líbil , budeme vzpomínat a jistě rádi i my přivítáme naše přátele z KLUBU SPAE Praha v Ostravě.

Krásné dny Vám všem ze srdíčka přeje

 

KLUB SPAE Ostrava

Stanislava Hrnčířová

            

 

 

""""" Výlet do Opavy"""""

O tom, že se Opavě oprávněně říká „bílá“jsme se mohli přesvědčit v sobotu 13.9,když jsme si do tohoto města udělali výlet.Sešli jsme se na vlakovém nádraží,které má mimochodem jeden z nejkrásnějších vestibulů v republice.Pak jsme se vydali přes park který lemuje celé město ,prošli obě náměstí ,prohlédli spoustu pamětihodností a navštívili nově zrekonstruovaný obchodní dům BREDA.Tam zrovna probíhal festival folk.souborů,takže se bylo na co dívat.

Nenechali jsme si ujít ani prohlídku Opavského muzea,které se všem moc líbilo.Všichni se shodli na tom,že je Opava krásné město a stojí za to se tam zase někdy vrátit.

Neničková Dáša

Kontakt

SPAE ČR Rybná 682/14
110 05 Praha 1
Mobil: 607 916 860 spae@cbox.cz